Februāra otrajā pusē tika paziņoti konkursa „Latvijas labākais tirgotājs” 2018. gada rezultāti. Tirdzniecības centru grupā galveno balvu saņēma Latvijā lielākais reģionālais tirdzniecības centrs „Valleta” Valmierā.

Konkurss ir stabila tradīcija, kurā katru gadu piedalās uzņēmumi no visas Latvijas. Tā ietvaros pēc slepenā pircēja metodes tiek vērtēts tirdzniecības vietas iekārtojums, kārtība un tīrība, preču klāsts un speciālie piedāvājumi, apkalpošanas kultūra un informācijas pieejamība. T/c „Valleta” „Latvijas Labākais tirgotājs” uzvarētāja diplomu saņēma 11. reizi, papildu galveno balvu – 6. reizi. Tā direktore Evija Švarca augsto novērtējumu skaidro kā likumsakarību ikdienas darbībai: „Konkurētspējas veicināšanai mūsu veikali nepārtraukti iegulda darbu un līdzekļus, lai pircējiem nodrošinātu gan ikdienā nepieciešamo preču klāstu, gan patīkamu un kompetentu apkalpošanu. Pētījumi un pieredze rāda, ka reģiona iedzīvotājiem ir svarīgi iepirkties pēc iespējas izdevīgāk, tāpēc akcijas vai īpašie piedāvajumi, kas izvietoti uz atsevišķiem stendiem vai noformēti ar speciālām cenu zīmēm, veikalos tiek organizēti katru mēnesi. Savukārt, arvien pievilcīgu iepirkšanās pieredzi nodrošina telpās veiktās labiekārtošanas. Šobrīd tirdzniecības centra 2. stāvā notiek pasākumi, kas ietver grīdas seguma, apgaismojuma, informatīvo norāžu pilnveidošanu, kā arī veikalu ieeju sakārtošanu. Paralēli tiem, pārveidošanu, atbilstoši mārketinga tendencēm, veic vai jau ir noslēguši 6 veikali.”

Konkursu „Latvijas Labākais tirgotājs” kā atklātu un demokrātisku bezpeļņas pasākumu rīko Latvijas Tirgotāju asociācija sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību. Tajā var piedalīties jebkurš Latvijas tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu uzņēmums. Šajā konkursā tika saņemti 240 pieteikumi (gandrīz 2 reizes vairāk, salīdzinot ar 2017. gadu), no kuriem fināla vērtēšanai tika izvirzīti 32. Objektus vērtēja iepriekšējo gadu uzvarētāji un Latvijas Tirdzniecības institūta deleģēti eksperti.

SIA „VRPB” apsaimniekotais tirdzniecības centrs „Valleta” Valmierā pēc neto apgrozījuma ir Latvijā lielākais reģionālais tirdzniecības centrs. Tā 4 stāvos izveidotas 70 tirdzniecības vietas, kurās darbojas visā Eiropā atpazīstamu zīmolu veikali, iecienīti Latvijas zīmolu veikali un reģiona uzņēmēju veikali. Preču klāsts paredzēts visai ģimenei.