Latvijas juvelierizstrādājumu uzņēmums "Grenardi" šogad svin savu divdesmito jubileju, un šim notikumam, kā arī Latvijas dzimšanas dienai par godu papildina unikālo rotu kolekciju "Rotājies, Latvija", kas tapusi sadarbībā ar Vairu Vīķi-Freibergu un pieejama arī "GIVEN by GRENARDI" rotu veikalā tirdzniecības centrā "Valleta". Kolekcijas sērijai “Rīta saule” tiek pievienoti jauni sudraba elementi – gredzens, auskari un kaklarota, kas veido saskaņotu ansambli ar “Rīta saules” piespraudi un aproču pogām.

Pirmo reizi kolekcija “Rotājies, Latvija” tika prezentēta pirms gada un guva ļoti lielu atsaucību – pirmās rotas tika izpirktas jau divu dienu laikā. Šogad kolekcijas papildinājumu - jaunradītās “Rīta saules” rotas – varēs iegādāties novembrī, Latvijas dzimšanas dienas mēnesī.  Tāpat kā iepriekšējās kolekcijas rotas, arī jaunie elementi – gredzeni, auskari un kaklarotas – būs darinātas no sudraba, bet būs pieejamas arī ar dzeltenā un rozā zelta pārklājumu.

Saules zīme kā rotu kolekcijas centrālais objekts tika izvēlēta, jo tā iemieso mūžīgo kustību, ir dzīvības un radīšanas enerģijas simbols latviešiem, kā arī saule bijusi Vīķes-Freibergas kundzes ilggadējā projekta izpētes objekts. “Arī modernam cilvēkam maiga siltuma nevar būt par daudz. Mums vasaras ir īsas un saule saistās ar dabas atdzimšanu, ar Jāņu ziedošām pļavām, ar ogu, augļu un dārzeņu ražām un savā ziņā arī ar atvaļinājumu brīvību. Gaismas visa gada garumā mums ir gaužām maz,” savu pārliecību pauž Vaira Vīķe-Freiberga.

Grenardi zīmols vienmēr iestājies par ilgtspējīgumu, atgādinot par tradīcijām un kultūru, ko sevī nes juvelierizstrādājumi. “Gadu gaitā esam pārliecinājušies, ka klienti izvēlas mūsu zīmola rotas, jo ciena ne tikai kvalitāti un materiālo vērtību, bet arī cilvēka klātesamības faktoru radīšanas procesā. Tāpat svarīga loma ir spēcīgam stāstam, kas nes līdzi laika liecību un rotaslietu formātā var tikt pārmantots no paaudzes paaudzē,” stāsta Alīna Spriņģe, Grenardi valdes locekle un kolekcijas dizainere.

Kolekcijas „Rotājies, Latvija!” rotas pieejamas cenu kategorijā no 48 līdz 126 EUR. No katra kolekcijas izstrādājuma 10 EUR tiek ziedoti Vairas Vīķes-Freibergas vārdā nosauktajā un Vītolu fonda administrētajā stipendiju programmā spējīgiem, centīgiem, bet maznodrošinātiem jauniešiem studijām Latvijas augstskolās.

Valleta Valmiera