7. septembrī biedrība “Cerību spārni” VALLETA 3. stāvā atklāja ceļojošo izstādi “Mēs esam un varam”. Tās dalībnieki ir 30 drosmīgas personas ar invaliditāti, kuru dzīvesstāstus biedrība vēlas nodot citiem, atbalstīt viņus, veicināt sabiedrībā savstarpēju sapratni un pieņemšanu.

Biedrības vadītāja un izveidotāja Eva Viļķina uzsver, ka viens no svarīgiem aspektiem, lai atbalstītu cilvēkus ar invaliditāti, ir sabiedrības izpratnes par cilvēku dažādību veicināšana. Ir svarīgi parādīt, ka visi esam vienādi un līdzvērtīgi. Mums kā sabiedrībai kopumā jārada apstākļi, kuros ikviena persona jūtas droši, nepiespiesti un nevienā brīdī - atšķirīgi no pārējiem. Biedrības komanda cer, ka izstādes izveidošana palīdzēs iedrošināt sabiedrību neuztvert kādu atšķirīgi, kā atsevišķu sabiedrības daļu, bet kā daļu no mums.

“Cerību spārni” ir sabiedriskā labuma organizācija, kuras aizsākums meklējams 2003. gadā, apvienojoties vecākiem, kuriem bija bērni ar invaliditāti. Ideja par biedrības izveidi radās, lai vecāki nezaudētu cerību un rastu iespēju palīdzēt viens otram ikdienas rūpēs. Šobrīd tās darbība ir vērsta uz cilvēkiem ar invaliditāti un garīga rakstura traucējumiem, kā arī viņu ģimenes locekļu integrāciju sabiedrībā, tiesību un interešu aizstāvību, nodarbinātības un sociālās iekļaušanas veicināšanu.

Aicinām ikvienu apmeklēt izstādi, kurā skatāmi dalībnieku portreti, kā arī lasāms vai skatāms to dzīvesstāsts. Portreti tapuši biedrības specializētajās darbīcās, kurās dalībnieki lej sveces un ziepes, veido dekorus un interjera lietas no māla, auž, šuj, ada, darbojas ar kokapstrādi. Rezultātā top patiess skaistas lietas, kuras iespējams arī iegādāties.

Izstāde būs izvietota līdz pat oktobra beigām, tā tapusi projekta ietvaros ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu. Portretu autore ir fotogrāfe Karīna Jurciņa.