T/c "Valleta" apskatāma fotoizstāde "Mīlestība kurpju kastē"

Valleta

Pirmdien, 2. oktobrī, tirdzniecības centrā “Valleta” tika atklāta ceļojošā fotoizstāde "Mīlestība kurpju kastē”. Izstādi rīko biedrība "Baltic Global Initiative” labdarības akcijas "Zvaigzne austrumos” ietvaros.

Saskaņā ar ANO aplēsēm, šobrīd vairāk nekā 10 miljoni karadarbībā cietušu bērnu ir zaudējuši mājas, liela daļa arī vecākus. Tik daudz salauztu likteņu, tik daudz izārdītu ģimeņu… Biedrība "Baltic Global Initiative” jau trīs gadus īsteno labdarības akciju "Zvaigzne austrumos", kuras ietvaros aicina sagatavot un ziedot kurpju kastēs iesaiņotas dāvaniņas karadarbībā cietušajiem bērniem Sīrijas un Irākas bēgļu bērniem, kas patvērumu raduši Jordānijā un Sudānas bērniem - Ēģiptē. Savu atbalstu akcijai ir snieguši daudzi  cilvēki no Latvijas un Baltijas valstīm, tai skaitā tādas sabiedrībā zināmas personas kā Vaira Vīķe-Freiberga, Kārlis Auškāps, Vita Baļčunaite, Rēzija Kalniņa, Kārlis Kazāks, Ēriks Ešenvalds, Gundars Rēders, Ivars Kalviņš, Māris Bičevskis, Zbigņevs Stankēvičs, Jānis Vanags, Mārtiņš Kapickis un citi. Trīs gadu laikā bēgļu pagaidu patvēruma vietās bērniem tika nogādātas 11290 kurpju kastē iesaiņotas dāvaniņas.

2016. gadā akcijas rīkotajiem radās doma izveidot fotoizstādi, kas iemūžinātu un popularizētu šo labdarības projektu. Kā norāda izstādes kuratore Līva Eglīte, "mēs nevaram bērniem atdot zaudētos ģimenes locekļus, draugus, izpostītās mājas un dzīvi, bet mēs varam dāvāt prieku!” Šīs vārdos neaprakstāmās emocijas savos darbos ir iemūžinājuši Latvijā zināmie fotogrāfi Billijs Locs un Andris Sproģis, kuri 2017. gada janvārī piedzīvoja dāvaniņu izdalīšanas prieku Jordānijā un Ēģiptē. Tā tapa fotoizstāde "Mīlestība kurpju kastē”.

Šī gada jūlijā fotoizstāde sāka apceļot Latviju un savus pirmos soļus spēra Daugavpilī, Latgales Centrālajā bibliotēkā. Kopumā izstāde apceļos 12 lielākās Latvijas pilsētas ar noslēguma izstādi Rīgā novembra mēnesī.

Valmieras pilsētas iedzīvotājiem un viesiem fotoizstāde tirdzniecības centrā "Valleta" būs pieejama aplūkošanai no 2. līdz 8. oktobrim.

Informāciju sagatavoja:
Līva Eglīte
“Baltic Global Initiative” fotoizstādes “Mīlestība kurpju kastē” kuratore
 
 
 

Twiiter

draugiem.lv

Facebook

  • Latviešu

© 2008-2014 Valleta Pilsētas Galerija
Izstrāde 2011 4id.lv | Dizains Andris Jurga