25. novembrī t/c „Valleta” norisināsies Skolēnu Mācību Uzņēmumu gadatirgus

Valleta

Šo sestdien, 25. novembrī, plkst.11:00-15:00 tirdzniecības centrā „Valleta” Valmierā jau ceturto reizi norisināsies Skolēnu Mācību Uzņēmumu (SMU) gadatirgus „Ieskandini Ziemassvētkus!”.

Pasākumā ar pašu ražotām precēm piedalīsies skolēnu uzņēmumi no Rūjienas, Cēsīm, Gulbenes, Viesītes, Siguldas un Rīgas. Valmieru pārstāvēs jaunie uzņēmēji no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Valmieras Mākslas vidusskolas, Valmieras tehnikuma un Valmieras Jaunatnes centra „Vinda”.

Kā ierasts, „Valletas” apmeklētājiem tā būs iespēja ne tikai iegādāties oriģinālas un gardas svētku dāvanas, bet arī ikdienā noderīgas lietas – sukādes, sīrupus, ievārījumus, sveces, rotas, spēles, interjera priekšmetus u.c. Pirmo reizi pasākumā tiks prezentētas mājdzīvnieku guļvietas, kas ražotas no otrreizējas pārstrādes materiāliem, un spieķis ar sensoru cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Skolēnu Mācību Uzņēmumi ir starptautiski atzītas biznesa izglītības organizācijas Junior Achievement – Young Enterprise praktiskā mācību programma, kas ir neatņemama sastāvdaļa ekonomikas un sociālo zinību mācību priekšmetos gandrīz visās Eiropas valstīs un Latvijas skolās tiek īstenota jau vairāk nekā 20 gadus. Uzņēmumiem nav juridiska statusa, tos pārstāv Junior Achievement Latvija un skola, taču tajos skolēni mācību nolūkos darbojas reālā vidē un pilda īstu uzņēmumu funkcijas – veido komandu, sadala pienākumus un atbildības, raksta biznesa plānu, nosaka uzņēmuma darbības virzienu un mērķus, ražo un pārdod preces vai sniedz pakalpojumus, analizē darbības rezultātus.

Gadatirgu Valmierā, tirdzniecības centrā „Valleta”, rīko Valmieras tehnikums, kas Vidzemē darbojas kā Junior Achievement – Young Enterprise koordinators. Tā laikā skolēnu uzņēmumus vērtēs arī žūrija – Valmieras uzņēmēji, skolotāji un pārstāvji no Vidzemes Augstskolas, Vidzemes plānošanas reģiona, AS „Swedbank”, finanšu institūcijas „Altum”.

 
 

Twiiter

draugiem.lv

Facebook

  • Latviešu

© 2008-2014 Valleta Pilsētas Galerija
Izstrāde 2011 4id.lv | Dizains Andris Jurga